Budowa scenografii

produkujemy / projektujemy / realizujemy

www.scenografie.com.pl

Tworzenie scenografii jest procesem kreowania przestrzeni od podstaw w dokładnie zaplanowany wcześniej sposób. Budowa dekoracji wnętrz, scen teatralnych, czy przestrzeni eventowych składa się z wielu etapów. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest określenie celu, jaki ma spełniać dana scenografia i kto będzie należał do grupy jej odbiorców. Koncepcja wydarzenia i oczekiwania pomysłodawcy dokładnie określają z jakim rodzajem eventu będziemy mieli do czynienia. Realizacje różnią się od siebie, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Po stworzeniu koncepcji oraz wstępnego zarysu, zespół architektów przekuwa pomysły w projekt graficzny i wizualizację, która następnie zostaje przedstawiona zleceniodawcy. Na tym etapie możliwe jest naniesienie ewentualnych zmian w koncepcji. Po zatwierdzeniu projektu następuje jego realizacja.

Budowa scenografii czy dekoracji odbywa się w oparciu o wcześniej przygotowany projekt. Nasi Klienci na bieżąco mogą monitorować przebieg prac montażowych czy przygotowania elementów scenografii i dekoracji. Bierzemy pod uwagę wszystkie ich wskazówki i często niespotykane pomysły, robiąc wszystko, aby nasze realizacje spełniały wszelkie oczekiwania oraz zapadły w pamięć jako niepowtarzalne aranżacje. Budowa dekoracji wymaga ogromnego zaangażowania, dlatego współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami, wykwalifikowanymi projektantami i inżynierami. Razem tworzymy zgrany zespół specjalistów, dla których liczy się przede wszystkim wysoka jakość.

Scenografia to nie tylko wykreowana przestrzeń, to również gra świateł, dźwięki i przedmioty, których zadaniem jest wywołanie odpowiednich emocji u odbiorców. Wiemy doskonale, jak zbudować odpowiedni nastrój i przenieść uczestników wydarzenia, np. do dalekich krajów orientu, starożytności czy na Dziki Zachód.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.